Lenka Konečná

kdo jsem?

„To nejlepší, co můžeme pro druhé udělat, je snažit se měnit pouze sám sebe…“

Původně jsem vystudovala teologii a religionistiku na UK HTF. Již během studia jsem se vydala směrem k byznysu a téměr osm let jsem se pohybovala v obchodním a korporátním prostředí. Díky silně stresujícímu prostředí, které bylo orientované pouze na zisk a výkon, jsem prodělala několik mentálních i fyzických kolapsů, až mě ten poslední donutil od základu změnit život. Zde se zrodilo moje označení „Útěk z kreččího kolečka“. 

Začala jsem se nejdříve věnovat meditaci – tibetskému buddhismu, poté Mindfulness. To mi pomohlo se postavit na nohy a začít opět fungovat. Dodnes mě  tyto směry provází i při práci s klienty. Zanedlouho jsem se seznámila s metodou systemických konstelací a začala spolupracovat s Janem Bílým. U něho jsem také udělala výcvik a ve spolupráci pokračujeme dodnes. Pro hlubší a bezpečnou práci s klienty si nadále rozšiřuji znalosti a vzdělání v psychochoterapii. 

Jsem synkretik, neustále se pokouším propojovat různorodé světy. A tak mám porozumění jak pro ten výkonový a materiální, tak i pro ten zabývající se naší psýché či duší. Tento přístup mi přináší rovnováhu a otevřenou mysl. Díky tomu mohu stát pevně na obou nohou – jak na té spirituální, tak i na té racionální. 

V rámci své práce věřím, že schopnost respektovat názor druhého, je lék na veškeré naše strasti. To nám umožňuje vstupovat do smysluplného dialogu bez toho, aniž bychom ho/jí chtěli měnit podle svého obrazu. 

Kam bych se zařadila?

cheš se seznámit s lenčinou prací
skrze její příspěvky ve video knihovně zdarma?

dej "To se mi líbí" a
sleduj lenku
v naší Fb komunitě

© 2021 Nekonečná video knihovna