Radka kolínová

Kdo jsem?

Vystudovala jsem ekonomii na VŠE v Praze a do svých 50 let jsem pracovala v bankovnictví. Ve svých 44 letech jsem potkala hormonální jógovou terapii podle Dinah Rodrigues. Byla jsem tak nadšená účinky této holistické omlazovací metody, že jsem se po 4 letech jejího cvičení rekvalifikovala na lektorku.

Práce v bankovnictví mě stále méně naplňovala, a tak jsem vytvořila projekt Šťastná menopauza. Jsem průvodkyní žen v menopauze a pomáhám jim bezpečně přes přechod. Přechod vnímám jako transformační období, kdy se žena přestává starat o děti a začíná se starat o sebe.

Podporovat ženy v menopauze vnímám jako své poslání. Inspiruju je, aby i ony žily svůj život zdravé a s radostí. Prostě, aby byly samy sebou.

Ráda zbavuju menopauzu nálepky jako něčeho, o čem se nemluví, co je tabu. A jdu ještě dál. Oslovuju i ženy před menopauzou. Vím, že na menopauzu se můžete dopředu připravit a pak ji vědomě prožít jako svou klíčovou životní transformaci.

Proč  menopauzu vnímám jako klíčovou životní transformaci?  Změna zasáhne všechny oblasti ženina života. Ať už se jedná o ztrátu plodnosti, s čímž smířit se je nelehké, nebo  o skutečnost, že děti už jsou dospělé a vylétají z hnízda. S tím jsou spojené pocity smutku a prázdnoty, které mohou přerůst až do  syndromu prázdného hnízda. O syndromu hovoříme, když žena po odchodu dětí z domova nevidí žádný další smysl svého života a bojí se, že na ni děti  zapomenou a že je úplně ztratí. Změnou prochází i partnerský vztah. Žena zůstává sama s mužem a je třeba se domluvit, jak budou spolu fungovat dál. Někdy partneři tuto zatěžkávací zkoušku nezvládnou a dochází k manželské krizi a následně k rozvodu. Věřím, že pokud je žena informovaná a má podporu, tyto změny zvládne hladce a s lehkostí. A tady nabízím svou pomocnou ruku.

Kam bych se zařadil/A?

Lektor

Učitel nebo guru?
Od mala jsem chtěla být učitelkou. Život mě zavál jinam, a tak pomocí přednášek o menopauze učím ženy, jak prožít menopauzu s úctou a sebeláskou.

Terapeut

Převozník nebo záchranná loď?
S klientkami pracuju podle potřeby. A to jak individuálně, tak i na skupinových seminářích. Metody, které používám jsou meditační techniky (mindfulness, ženské taneční meditace Mohendžodáro), jógové techniky, vizualizace, rituály a miluju harmonizaci hlasem.

Kouč

Průvodce nebo ten, kdo vede k cíli?
Nejsem koučka. Avšak vím, že prostý rozhovor a návodné otázky dovedou zázraky. Ženy prostě přemýšlí nahlas. A je skvělé přitom být v podporujícím prostředí, které vytváří další žena.

Jsem originál

Kategorie pro mě neexistují
Propojuju vše, co jsem za svůj život prožila a nastudovala. Svoji minulost jsem proměnila na moudrost a z té čerpám. S vděčností a podporou všech svých předků a toho, co nás přesahuje.

Seznámení s radkou a o její práci
s ženami v menopauze

Chceš se seznámit s radčinou prací?
koukni na její příspěvky v knihovně zdarma

dej "to se mi líbí" a
sleduj radku v naší
fb komunitě